Informacija dėl VšĮ “Darnūs miškai“ sertifikavimo


Įkėlė: Edita Bagušinskienė, 2017-11-28

Informacinis pranešimas 2017 m. lapkričio 24 d.

Sertifikavimas suvienijo Lietuvos privačių miškų savininkus

Didžiausia iki šiol privačių miško savininkų grupė š. m. spalio mėn. gavo patvirtinimą, kad jų valdomi daugiau nei 31 000 ha miškų atitinka griežčiausius FSC sertifikavimo reikalavimus. Grupė pasirinko FSC sertifikavimą dėl kelių priežasčių:

– didėjant visuomenės ir vartotojų atsakingumui ir rūpinimusi gamta, FSC sertifikuotos medienos poreikis sparčiai auga;

– įmonėms, perkančioms medieną, FSC sertifikatas dažnai tampa lemiamu apsisprendimu renkantis tiekėją;

– didžioji dalis privačių miškų valdų Lietuvoje yra nesertifikuotos. Tai tam tikrais atvejais riboja medienos pardavimą, ypač stambiems klientams;

– FSC miškų tvarkymo sertifikatas yra vienintelis pripažįstamas visų pasaulio aplinkosauginių organizacijų, kaip užtikrinantis atsakingą miškų tvarkymą, įskaitant ir darbų saugą atliekant medienos ruošos darbus.

Pastebėtina, kad visos Lietuvos miškų urėdijos yra FSC sertifikuotos jau daugiau nei dešimtmetį.

Susibūrusi miško savininkų grupė yra administruojama VšĮ „Darnūs miškai“. 2017 m. spalio 13 d. įmonei buvo išduotas FSC miškų tvarkymo sertifikatas. Šiuo metu grupė jungia net 73 atskirus miško savininkus. Grupinis miškų sertifikavimas ženkliai sumažina sertifikavimo kaštus. Dažnu atveju tai yra dvigubai pigesnė alternatyva nei siekti atskiro miškų tvarkymo sertifikato. Be to, tai yra paparaščiausias ir efektyviausias būdas miško savininkui sertifikuoti savo miško valdą, nes visa administravimo našta yra perkeliama grupės valdytojui. Prie grupės gali jungtis net ir mažiausią miškų valdą turintis savininkas.

VšĮ „Darnūs miškai“ sertifikuotos grupės atsiradimas yra svarbus žingsnis Lietuvos privačių miškų istorijoje, kuris suteiks privatiems miško savininkams platesnes galimybes parduodant medieną, o ją perkančioms įmonėms įsigyti žaliavą iš atsakingai tvarkomų miškų.

Daugiau informacijos teirautis: Jovita Urbikaitė, VŠĮ Darnūs miškai, tel. +37068826785, e. paštas darnusmiskai@gmail.com

 

© 2016 Lietuvos medienos asociacija. Visos teisės saugomos.